Pin It
 „Élő néphagyományunk” címmel hirdetett rajzpályázatot Mohács Város Önkormányzata és a Busóudvar. Az alkotásokból készült kiállítás személyesen is megtekinthető lesz, amint azt a járványügyi helyzet engedi. A pályázat eredményei a következőképpen alakultak:
A legfiatalabb alkotó díj: Blum Leon
A legkreatívabb testvérpár díj: Blum Leon, Blum Ben
A legtöbbet beküldött és a legmosolygósabb busó díj: Eötvös Óvoda
A leghangulatosabb és a legszínesebb busó díj: Szent Ferenc Katolikus Óvoda
A legtöbb sokac lányt ábrázoló rajzok díj: Szőlőhegyi Óvoda
A legmókásabb jankele díj: Völgyesi Jenő Óvoda
A legtáncosabb rajzok díj: Sátorhelyi Óvoda
A legtöbb maszkot ábrázoló rajzok díj: Horvát Óvoda Általános Iskola és Gimnázium és Kollégium
A legsokszínűbb rajzok díj: Rókus Óvoda
A legszínesebb busóalak díj: Mohácsi Brodarics Téri Óvoda
Oklevélben részesül az Ercsi Hétszínvirág Óvoda
1.osztályos korcsoport
I.helyezett: Papp Dóra, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
II. helyezett: Balog Natália Leila, Kolping Iskola
III. helyezett: Jasper Emma, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
Csoportos különdíj: Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola
A legtávolabbról küldött rajz különdíj: Imre Arlo (Ausztrália)
2. osztályos korcsoport
I. helyezett: Simon Zsolt, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
II. helyezett: Verbulecz Júlia, Park Utcai Katolikus Általános Iskola és
Zsdrál Divna Park Utcai Katolikus Általános Iskola
III. helyezett: Panzenberger Damján, Park Utcai Katolikus Általános Iskola és Juhász Andor, Kolping Iskola
3. osztályos korcsoport
I.helyezett: Titz Lilla, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
II. helyezett: Kántor Kata, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
III. helyezett: Tóth Viki, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
Herczegh Kata, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
4. osztályos korcsoport
I. helyezett: 4.C osztály, Park Utcai Katolikus Általános Iskola
II. helyezett: Kun Mária Magdolna, Meixner Ildikó EGYMI Csoport
III. helyezett: Trencsák Nelli, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Ziegler Zsófi, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola
5.osztályos korcsoport
I. helyzett: Novics Ervin, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Papp Hanna, Újmohácsi Völgyesi Jenő Tagiskola
II. helyezett: Fazekas Norman , Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Friedrich Adél, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Neher Alex, Schenider Lajos AMI
III. helyezett: Mező Hanna, Boldog Gizella Katolikus Általános és May Csinszka Zsófia, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola
Különdíj: Rőth Lilla, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
6. osztályos korcsoport
I. helyezett: Kollár Krisztián, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola
II. helyezett: Szigeti Lea, Újmohácsi Völgyesi Jenő Tagiskolája
III. helyezett:Varga Jázmin, Kolping Iskola
7. osztályos korcsoport
I. helyezett: Papp Zsanett, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
II. helyezett: Skutera Kristóf, Újmohácsi Völgyesi Jenő Tagiskolája
III. helyezett: Schön Ivett, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Herner Hajnalka, Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola
Különdíj:Bodor Agnetta Nikoletta, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
8. osztályos korcsoport
I. helyezett: Hosnyánszki András, Schneider Lajos AMI
II. helyezett: Zombori László, Kitaibel Pál Általános Iskola és AMI és Pesti Janka, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
III. helyezett: Werner Viktória, Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Köszönjük Áron Cserdi alpolgármester úrnak és Rosta Endrének a Busóudvar vezetőjének köszöntő szavait.